Dokumentu lietas

secretaryNav tādu jautājumu par dokumentiem un dokumentēšanu, uz kuriem es nevarētu atbildēt.

Vispirms es izmācījos par sekretāri. Ja precīzi: tehniskā sekretāre (mašīnrakstītāja, lietvede, stenogrāfiste) – tā rakstīts manā pirmajā diplomā, ko 1988.gadā izdeva Rīgas 19.PTV. Kopā ar vairāk kā 25 gadu darba, semināru vadīšanas un konsultāciju pieredzi, kā arī doktora grādu ekonomikā, tas veido kritiski-lietišķu skatījumu uz dokumentēšanas procesiem.

Kalve lietv graamUn te nu ir rezultāts: esmu vairāku grāmatu par dokumentēšanas jautājumiem autore, kā arī Dienas Biznesa Dokumentu un biroja pārvaldības rokasgrāmatas vadošā autore.

Labprāt vadu gan dažāda garuma un tēmu seminārus par šiem jautājumiem, gan konsultēju organizācijas un veidoju korporatīvās apmācības.

Mana stiprā puse – dokumentu un dokumentēšanas sistēmu “minimizācija” – ieteikšu, kā tās visoptimālāk sakārtot, atstājot tiešām visvajadzīgāko.

Kam esmu devusi padomus? Lūk, neliels uzskaitījums: Latvijas Gāze, Lattelecom, Severstaļlat, Latvijas Valsts televīzijas un radio centrs, SIA Sweaskog, SIA Siguldas Būvmeistars, virkne pašvaldību (Salaspils, Gulbene, Kuldīga un tās apkaimes novadi u.c.) un to iestāžu (bāriņtiesas, sociālie dienesti…). Sadarbībā ar Izglītības ministrijas padotības iestādēm darbojos profesionālās izglītības metodiskajā un akreditēšanas jomā kā arī Nozaru ekspertu padomē, vadu kvalifikācijas paaugstināšanas seminārus dokumentēšanas jomā strādājošajiem un pedagogiem.

Biežāk pieprasītās tēmas ir:

  • dokumentēšanas normatīvais regulējums
  • dokumentu pārvaldības ISO standarts
  • dokumentu pārvaldības sistēma, tās veidošana vai optimizēšana
  • papīra un elektroniskie dokumenti – ko un kā veidot vai neveidot
  • dokumentu noformēšana – vispārējie principi vai specifiski jautājumi, no juridiskā spēka līdz stilam un valodas lietojumam, atsevišķu dokumentu veidu izstrāde (sarakstes dokumenti, protokoli, darbs ar iesniegumiem, rīkojuma dokumenti u.tml.)
  • ergonomika, efektivitāte un darba organizācija birojā

Visjaunākās tēmas: 

  • elektroniskie paraksti un dokumenti – vienkārši un saprotami par svarīgo
  • dokumentēšanas  īpatnības “rietumos” un “austrumos” (NVS valstīs) – intensīvs salīdzinošs pārskats

2014.gada nogalē ir iznākusi mana grāmata “Dokumentu pārvaldība no A līdz Z” – tā noderēs ikvienam, kam interesē dokumentēšanas procesi. Lūk, mazs videoieskats tajā:

focusKas šajā jomā ir tikai man raksturīgs? “Interesantais” izglītības un pieredzes sajaukums: vispirms profesionālā izglītība savā jomā, pēc tam klāt krāta pieredze un zināšanas līdz pat doktora grādam ekonomikā un tas ļauj kritiski paskatīties uz ierasto: kas tiešām ir nepieciešams un kā to visefektīvāk, ar mazāko pūļu un resursu ieguldījumu paveikt.

question markMani ilggadējie sadarbības partneri semināru organizēšanā ir firma Partneri MG, kā arī Zygon Baltic Consulting un Faber.

Ja ir kāds jautājums vai vēlaties sazināties, rakstiet e-pastā: Ieva@KalvesKonsultacijas.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Varu palīdzēt!

%d bloggers like this: